Warsztaty  Szkolne ZSP NR 1

Zespół szkół Ponadgimnazjalnych  nr 1 w Krasnymstawie

PRACOWNIA FRYZJERSKA

      Diagnoza i naprawa
     Układy elektryczne
     Obróbka wiórowa
       Obsługa maszyn


   Roboty murarskie
    Roboty renowacyjne
  Sporządzanie kosztorysów
  Roboty murarskie

  Zabiegi pielęgnacyjne
         Strzyżenie włosów
      Zmiana koloru
     Projektowanie  fryzur 

    Sporządzanie napojów
    Przygotowanie przystawek
     Sporządzanie potraw
       Pieczenie ciast


Pracownia fryzjerska mieści sie w głównym budynku szkoły. Jest wyposażona zgodnie z wymaganiami podstawy programowej dla zawodu technik usług fryzjerskich. Znajduje sie w niej siedem stanowisk fryzjerskich oraz myjnia fryzjerska. W pracowni znajdują się rownież elektronarzędzia wykorzystywane przez fryzjerów m.in. klimazony, infrazowy, suszarki ręczne, lokówki, prostownice, maszynki do golenia oraz podstawowe narzędzia służące do strzyżenia i modelowania czyli nożyce, grzebyki i szczotki.  Uczniowie kształcący sie w zawodzie technik usług fryzjerskich odbywają zajęcia praktyczne, w pracowni wyposażonej w profesjonalny sprzęt najwyższej jakości. Tu poza podstawowymi urządzeniami, możemy pochwalić się np. nowoczesną mikrokamerą do badania stanu włosa i skóry głowy, co pozwala naszym uczniom iść z duchem czasu. W trakcie nauki uczniowe zdobywają wiedzę z zakresu pielegnacji wlosów, technik fryzjerskich, strzyżeń, koloryzacji, stylizacji dziennej i wieczorowej oraz przedłużania i zagęszczania włosów. Poza codzienną nauką nasi uczniowie biorą udział w konkursach fryzjerskich, organizowanych przez szkoły w Chełmie czy Lublinie, gdzie zajmują wysokie pozycje. Ponadto współpracujemy m.in. z: KDK - okno na teatr, w którym przygotowujemy aktorów do spektakli, jak rownież z domem dziecka Magnum Bonum -festiwal Cztery Pory Roku oraz z innymi instytucjami na terenie naszego miasta. 

W tym roku szkolnym zorganizowaliśmy I Edycję Konkursu Fryzjerskiego, o tematyce "Bajkowa Królowa". Konkurs odbył się 20 stycznia 2015 roku i wizęło w nim udział 12 uczestników z 8 szkół województwa lubelskiego. czytaj więcej....Warto tez wspomnieć, iż podczas zajęć szkolnych uczniowie nabywają rownież podstawowe umiejętności do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Poza zajęciami w szkole, umożliwiamy uczniom odbycie praktyk zawodowych w lokalnych salonach fryzjerskich, co pozwala im poznać i obyć się z rzeczywistymi warunkami pracy w tym zawodzie. Dzięki tej formie zajęć przyszli fryzjerzy mają kontakt z potencjalnym klientem i potencjalnym pracodawcą, co w dużej mierze ułatwia im start zawodowy w dorosłym zyciu.

Starając się jak najlepiej przygotować uczniów do obsługi klientów wprowadziliśmy możliwość korzystania z usług wykonywanych na naszej pracowni. Po okiem specjalistów uczniowie wykonują różnorodne zabiegi dzięki którym doskonalą swoje umiejętności. Klienci natomiast mają możliwość za niewielką opłatą, która stanowi zwrot kosztów preparatów fryzjerskich zużytych w zabiegu poddać się profesjonalnym zabiegom. Serdecznie zapraszamy do naszej pracowni. cennik

Pracownia Fryzjerska Krasnystaw

Pracownia Fryzjerska Krasnystaw

Pracownia Fryzjerska Krasnystaw

Pracownia Fryzjerska Krasnystaw

Pracownia Fryzjerska Krasnystaw